Наведи на ялинку
Гортай
Наведи на ялинку
Гортай
Під час повномасштабної війни офіс філії захопили, розікрали та фактично знищили російські окупанти. Однак попри це робота медійників не зупинялася ані на хвилину: журналісти в окупації, ризикуючи життям, збирали та передавали матеріали, а їхні колеги в евакуації перетворювали їх на статті та новини. Робили все, аби херсонці якомога довше мали доступ до правдивої інформації.
Після звільнення міста команда «Суспільне.Херсон» працює під щоденними обстрілами. Вони не тільки створюють важливі статті та сюжети, але й допомагають правоохоронцям фіксувати злочини росіян, щоб притягнути їх до відповідальності за порушення звичаїв і правил війни.
«
Кожен внесок для підтримки філії «Суспільного» у Херсоні – це неоціненна підтримка для відновлення та розвитку неупередженого, важливого медіа в Україні.
Рано-вранці 24 лютого працівники філії «Суспільне.Херсон» вже були на роботі: опрацьовували інформацію, створювали новини, робили увімкнення. Навіть коли місто вже було окуповане, ризикуючи життям, збирали та передавали інформацію про те, що відбувається. Щодня наражаючись на небезпеку, вони були голосом херсонців і їхньою надією, подекуди єдиним місточком поміж окупованим містом та підконтрольною територією.
За кожним рядком новин, за кожною публікацією в соціальних медіа, за кожним увімкненням в ефір стоять люди. Журналісти, кореспонденти, редактори, дизайнери. У Херсоні та в евакуації. Іноді з одним лише телефоном в руках. Вони працювали й працюватимуть надалі.
«
Наразі їм потрібно дуже багато речей. Філія «Суспільного» у Херсоні розграбована, будівля пошкоджена. Не вціліла жодна шибка. Усю техніку окупанти вивезли. А головне журналістам прямо зараз необхідні телефони, ноутбуки, камери, павербанки та інша техніка, щоб працювати. Ми мріємо зібрати 1 000 000 гривень. І віримо, що разом зможемо це зробити.
Передавати інформацію і зливати фото колегам доводилось на вулицях, де постійно пересувались ворожі війська.
Ксенія Сіліна,
кореспондентка новин
В окупованому Херсоні, ховаючись у підвалах, люди чекали, коли ми сповістимо про тривогу, відбій, дії російських окупантів і реакції на них місцевої влади. Ми стали джерелом, якому вірять і довіряють. Це дуже для нас важливо.
Таміла Іванова,
керівниця відділу digital
Найстрашніше було, коли вночі вламувались у під’їзд. Тоді прийшли за хлопцем, який розмістив на своїй сторінці у фейсбуці проукраїнське відео. Але так могли прийти за кожним із нас.
Оксана Страмнова,
кореспондентка, телеведуча
Cпочатку ми мали заспокоїти людей, щоб не було паніки. Потім ми їм давали надію, адже вони знали, що ми поруч. Третє: ми були їхнім голосом і залишаємося ним.
Оксана Хлєбус,
кореспондентка Бюро новин
Коли говоримо, що ми з «Суспільного», херсонці сприяють і кажуть, що наша робота важлива, бо вони хочуть чути та бачити правду.
Олена Ліщенко,
спеціальна кореспондентка
Ми продовжуємо працювати, тому що інформувати і херсонців, і всіх українців про те, що відбувається на Херсонщині, надзвичайно важливо.
Наталія Тимофєєва,
кореспондентка Бюро новин
Кожний вихід з телефоном на вулицю – це був викид адреналіну. Я розуміла ризики, але не могла не працювати.
Ольга Ляшенко,
кореспондентка Бюро новин
Хоча зараз у приміщеннях будівель майже не має вцілілих вікон, місцями зруйновані двері, але ми віримо, що все відбудуємо. А поки що продовжуємо працювати, як і всі ці місяці, коли головним робочим інструментом для журналістів став просто мобільний телефон.
Михайло Сваричевський,
менеджер філії «Суспільне.Херсон»
Також ти можеш підтримати медійників Херсона, надіславши їм лист зі словами подяки та побажаннями. Команда Львівського медіафоруму дбайливо збере всі листи й доставить журналістам, режисерам, продюсерам, дизайнерам та операторам суспільного мовника.